איך חכמת הקבלה שינתה את החיים שלי?

חבר שהצטרף ללימוד מספר שנים אחרי שאני נכנסתי לזה היה מספר במפגשים שלנו עד כמה אני שונה ממה שלמד להכיר אותי ( עבדנו לפני כמה עשרות שנים באותה חברה ) נהג לאמר שהייתי עם גאווה בגובה כזה שלא רק שלא הייתי רואה מישהו בדרך אלא גם דורך על אנשים , האמת היום קצת מפחיד אפילו לשמוע מחבר לדרך עד כמה הייתי מכונס בתוך עצמי באותה תקופה.

אור בקצה המנהרה

התהליך שעברתי טרם הגעתי ללימוד החכמה ניתן לתאר זאת כמו סצנה מסרט טוב כלומר חותכים אותך באמצע החיים כאשר אתה בשיא הקריירה פיטורים , התקף לב , חרדות ושבר כלי , הייתי בשוק לא הבנתי מה קורה ואז כאילו במקרה נחשפתי לספר של הרב דוקטור מיכאל לייטמן " ראיון עם העתיד " ואחרי זה הכול כבר היסטוריה מהר מאוד מצאתי עצמי יושב ולומד את החכמה בכול הכוח .

קצת קשה להסביר אבל אתה נשאב פנימה בצורה מדהימה ולמרות שמאיזה שלב מתחיל להיות קשה זה דומה לטיפוס הרים יחד עם זאת במידה ואתה קושר עצמך לקבוצת הלימוד ( בדרך כלל אנחנו קבוצה של עשרה ) אז על אף כול הקשיים שחווים ממשיכים הלאה ומגלים שזה לא היה קשה כלל וכלל אלא כול העניין היה לוותר על האגו האכזר ששולט עלי מכיוון שאתו נולדתי והגעתי לחיים בעולם הזה.

אז במה החכמה עזרה לי בחיים ? האמת הרגשתי די אבוד בעולם הזה חסר משמעות והשינוי שעברתי הוא כל כך דרמטי עד כי ניתן לאמר שאני כרגע מישהו אחר , נשמע מצחיק מצד אחד אבל זו ממש מציאות שנבנתה על בשרי !

בפועל אפשר לומר שהלימוד הוא כמו תרופה ( יש מקובל ענק הרב קוק עליו השלום שרשם על חכמה זו שהיא –    המעולה שבתרופות ! ) אתה הופך להיות רגוע מלא בביטחון מכיוון שאתה מתחיל להבין שיש כוח שמנהיג את העולם באהבה חלוטה ( ללא תנאי ) וזה פשוט נפלא מכיוון שאתה הופך להיות אדם !