נשמה אחת

איזו הקלה זו לגלות שכולנו נשמה אחת גדולה, רחבה, המתקרבת למרכז הבריאה. פעם חשבתי שלכל אחד מאיתנו נשמה אחת והיא עולה או יורדת תלוי במעשינו, מחשבותינו ורגשותינו. אם עשינו טוב הנשמה עולה ואם פשענו במגבלותינו, הנשמה יורדת, וככה היא חייה על טיפ המאזניים בין הטוב לרע. הייתי מספרת לי סיפורים על מה יקרה כשאעבור לעולם שכולו טוב, ואולי לא כל כך טוב וככה חייתי עם סיפורים ומעשיות על נשמתי מתפתחת. אבל עם הזמן גיליתי שזה לא כך. אין לנו נשמה אינדיבידואלית, כולנו נשמה אחת.

הנשמה, בסופה להתאחד עם מרכז הבריאה. כל מה שאנחנו צריכים זה להתאחד אחד עם השני, להיות ביחד ולהתעמק איך נוכל לגרום נחת לבורא עולם. זה לא כל כך מסובך. זה אפילו די פשוט. אנחנו צריכים לראות את עצמנו כחלק ממכונה אדירה הקרוייה אנושות וכל המכונה המיוחדת הזאת, הייחודית, תכליתה להתאחד עם הטבע. יש אפילו דרך לעשות את זה. על ידי לימוד הקבלה דרך כתבי בעל הסולם והרב״ש. אם נלמד את כתביהם הנשמות שלנו יתאחדו כמו נקודות בציור המתחברים ביחד ויוצרים דמות אחת. דמות הנשמה המתוקנת.

איך נראית נשמה מתוקנת? נשמה מתוקנת אינה אגואיסטית, לא חושבת על עצמה, לא חסרה דבר, ולא שואפת למאומה. נשמה מתוקנת נצמדת לבורא כמו תינוק לפטמת אמו ויונקת ממנו את כל מחסורה. נשמה מתוקנת היא חלק מהטבע והטבע הוא חלק ממנה. נשמה מתוקנת היא בשלום עם העולם, היא יודעת אינטואיטיבית מה לעשות כדי לעשות טוב, וטוב לה, כי טוב לה מהשם. נשמה מתוקנת היא גמר תיקון, שלום אמיתי בו 'ארי ירבץ עם גדי', ולא יהיה מחסור כי כל אחד ידאג לרעהו, אם למישהו חסר משהו, יש מישהו שיתן לו את זה כי כולנו יחד. כולנו נשמה אחת הנמצאת בכלי אחד ומביאה ברכה ושמחה לבורא עולם.